ورق طرح سفال از جنس فلز گالوانیزه برای پوشش سقف های شیبدار و شیروانی مورد استفاده قرار می گیرد و دارای قیمت مناسبی نیز می باشد.

پرچین در لغت دیواریست که از آمیختن گل و شاخه های درخت و بوته، گرداگرد باغ یا کشت زار درست کنند و دارای مقاومت بالا در برابر طوفان و باد می باشد. نحوه نصب این پوشش بسیار متمایز از نمونه های مشابهی است که جهت پوشش سطح شیبدار استفاده می گردد.

این محصول به دلیل نوع هم پوشانی بسیار عالی ورق ها بس از نصب مانع از ورود جریان هوای پر فشار به سطح زیرین می شود. و همچنین استفاده از متعلقات طراحی شده مخصوص آن باعث پوشش زوایای مختلف می شود که در نهایت منجر به ایجاد یک سقف یکپارچه و غیره قابل نفوذ می گردد.

صرفه اقتصادی و قیمت مناسب

ورق های طرح سفال پرچین دارای صرفه اقتصادی هم برای پیمانکاران و هم کارفرماست که قرار است در پوشش سقف ویلا و یا آپارتمان خود از این محصول استفاده نمایند.

برخی از دلایل اثابت این امر به شرح زیر است:

زیر سازی ساده: منجر به استفاده کمتر از پروفیل های چوبی و فلزی و همچنین اجرای خرپای ساده تر می شود.

نصب سریع: به دلیل وجود آموزش های فنی کافی در دسترس برای پوشش کاران موجود بودن متحلقات مورد نیاز در هنگام نصب سطح پوشش دهی بالای محصول در نهایت شاهد نصب نسبتا سریع آن هستیم.

وزن کم: وزن پایین محصول حمل آن را به طبقات فوقانی ساختمان و حمل بر روی سقف را آسان می کند. از طرف دیگر هزینه های حمل آن از شرکت تا محل مورد نظر را نیز بسیار کاهش می دهد.

عدم نیاز به رنگ: این محصول که در شرکت رنگ شده و در رنگ های بسیار متنوعی موجود است پس از نصب دیگر نیاز به رنگ مجدد نخواهد داشت و با گذشت زمان های طولانی نیز رنگ خود در حد مطلوب حفظ خواهد کرد.

حجم کم: با توجه به این مضوع شاهد آن خواهیم بود که با در اختیار داشتن انبار یا مغازه ای کوچک خواهیم توانست مقدار زیادی این محصول را انبار کنیم. همچنین در محل بار به محل مورد نظر شما از وسایل نقلیه کوچکتر و ارزان تر استفاده خواهد شد.

عمر طولانی و نگهداری آسان: از آنجا که این محصول از جنس ورق گالوانیزه می باشد توسط شرکت های تولید کننده آن ها تا ۵۰ سال ضمانت می شوند که در شکل آن ها تغییری به وجود نیاید.

زیبایی: ورق طرح سفال فلزی پرچین با طرح منحصر به فرد و رنگ الکترواستاتیک (پودری) دارای جذابیست ویژه بوده که با انعطاف پذیری و قابلیت نصب در شیب ۱۲ تا ۹۰ درجه در زیبا سازی نمای معماری های سنتی و مدرن نقش مهمی ایفا می کند.

مقاومت در برابر آتش با بکارگیری ورق های گالوانیزه: تایل های پرچین قادر به تحمل بیش از ۷۲۰ درجه سانتیگراد حرارت می باشد. همچنین وزن بسیار کم تایل ها باعث می گردد در آتش سوزی های داخلی بام دیرتر فرو بریزد.

ایمن در برابر زلزله: تایل های پرچین سبک تر از سایر پوشش های سقف بوده و با توجه به همپوشانی تایل ها و قفل گشتن آن ها توسط میخ ها یا پیچ های فولادی ریسک ریزش را به حداقل می رساند و مقاومت قابل توجهی در مقابل نیروهای برشی و پیچشی زلزله دارند.

کاربرد آسان: بنابر ویژگی های پرچین. این تایل ها از نظر فنی به راحتی امکان تعویض سیستم پوشش فرسوده موجود و یا تبدیل سقف مسطح به شیبدار را در حداقل زمان و هزینه مهیا می نمایند. در دهه اخیر این حقیقت در ایمن و مقاوم سازی ساختمان های فرسوده به خصوص اماکن عمومی و حساس مانند مدارس، بیمارستان ها و غیره در سراسر جهان مورد استقبال و حمایت مراجع دولتی و نظامی قرار گرفته است.

سیستم کامل: پرچین علاوه بر تایل های اصلی دارای لوازم جانبی کاملی می باشد که تمامی توقعات مهندسین و طراحان ساختمان را از نظر فنی، ایمنی و زیبایی نما تأمین کرده و نیازی به وسائل و مصالح جانبی دیگر ندارد.

خلاصه مقاوم در برابر باران های شدید، تگرگ و برف مقاوم در برابر باد و طوفان، تنوع در رنگ (آجری، قرمز، آبی، قهوه ای، نارنجی، قهوه ای سوخته، نارنجی و غیره) گارنتی در برابر چکه. دوام ۵۰ ساله در برابر عدم تغییر شکل، مقاوم در برابر نور خورشید و دوام بیشتر رنگ، صرفه اقتصادی برای مجری و مشتری، کاربر آسان، سیستم کامل، ایمنی در برابر زلزله، زیبایی و...

مشخصات فنی ورق طرح سفال پرچین

طرح پرچین. ورق ها از جنس گالوانیزه، قطر ۰/۶ و ۰/۵میلیمتر. رنگ به روش الکترو استاتیک (پودری) ابعاد ورق ها ۹۸۰ میلیمتر طول و ۳۷۰ میلیمتر عرض. 

وزن هر ورق ۰/۶ تقریبا ۲ کیلوگرم و هر ورق ۰/۵ تقریبا ۱/۷ کیلو گرم. پوشش مفید هر ورق ۰/۳۴ متر مربع. زیر سازی پروفیل و یا چوب ۳۰*۳۰ میلیمتر از پایین ترین نقطه سقف در طول شیب با فاصله ۹۰ سانتی متر به صورت عمودی و پروفیل یا چوب با ابعاد ۲۰*۲۰ میلی متر با فواصل ۳۷۰ میلی متر به صورت افقی متناسب با نوع سقف اجرا می گردد.

توجه اجرا برای سقف های مختلف ممکن است تفاوت داشته باشد که با ناظر فنی مجری باید لحاظ شود.

طریقه نصب تایل طرح سفال فلزی پرچین: نصب تایل از پایین ترین قسمت شیب و از قسمت مخالف زاویه دید آغاز شده و به تاج (قله) مرکزی ختم می شود و در انتها با تیزه و کنار پوشش داده می شود.

موارد استفاده ورق طرح سفال پرچین: پوشش سقف های شیبدار ویلا، سوله، پمپ بنزین یکی از موارد استفاده ورق های طرح سفال که محبوبیت زیادی پیدا کرده اند پوشش سقف های شیبدار ویلا و سوله می باشد. پس از گذشت زمان و مشخص شدن اهمیت سقف های شیبدار و شیروانی در ساخت ویلا، سوله و دیگر بناها متخصصان ایرانی نیز علاقه خود را به این نوع سقف ها نشان داده و در نتیجه امروزه در سطح شهر ها و استان ها شاهد بناهای زیادی هستیم که از این پوشش ها استفاده کرده اند.

در ابتدایی شکل پوشش های مورد استفاده این سقف های از گل استفاده می شد که با گذشت زمان محصولاتی سیمانی جای آن ها را گرفت. در نهایت و پیشرفت روز افزون این صنعت امروز از ورق های گالوانیزه طرح دار برای پوشش این سقف ها استفاده می شد. محصولات امروزی مزایای بسیاری نسبت به پدران خود دارند که باعث جایگزینی آن ها شده است. برخی از این مزایا به شرح زیر است:

وزن کمتر ورق طرح سفال پرچین، هزینه کمتر، هزینه خرید محصول و زیر سازی مورد نیاز به شدت کاهش یافته است، ایمنی بیشتر، زمان نصب کمتر، زیبایی بیشتر، تنوع رنگ موجود در این ورق های طرح سفال انعطافت بیشتری را در اختیار طراحان قرار می دهد. یکی از موارد استفاده این ورق ها که مهمترین مورد نیز می باشد. پوشش سقف های شیبدار ویلا های مسکونی تفریحی، سالن های ورزشی، سوله، پمپ بنزین، انبارها و بسیاری دیگر از سطوح شیبدار است.

این ورق های فلزی رنگ برای پوشش هر سطح شیب دارای قابل استفاده می باشند و هیچ گونه محدودیتی از لحاظ نصب آن ها روی دیوار، نمای ساختمان و غیره نمی باشد. آن دسته از هم میهنانی که در شمال کشور یا در استان هایی همچون مازندران، فارس، تبریز، خراسان رضوی، خراسان شمالی و جنوبی، آذربایجان های غربی و شرقی، تهران، البرز، و یا در شهرها و شهرستان هایی همچون ملارد، کلاردشت، رودسر، دماوند، بابلسر، ارومیه، مشهد، سبزوار، دزفول و غیره زندگی می کنند بیشتر با این نوع سقف ها آشنا هستند و کارهای اجرا شده زیادی را در طول روز مشاهده می کنند که سقف آن ها ورق طرح سفال پرچین نصب شده است.

قابل توجه به هم میهنان شمال کشور عزیزمان ایران که در استان ها و شهر های گیلان، رشت، بابلسر، رودسر، اردبیل، مراغه، خوی، رامسر، تنکابن، چالوس، دامغان، شاهرود، گرگان، آمل، بندر ترکمن، و غیره زندگی می کنند باید عرض شود که این ورق های طرح سفال جایگزین ورق های حلبی یا حلب ساده ای هستند که در زمان های گذشته از آن ها استفاده می شده است. در صورتی که نیاز به نصاب و مجری ورق های طرح سفال پرچین دارید با ما تماس بگیرید. 

گروه تولیدی بام تایل با تفکری نو و با تکنولوژی روز، پیشرو در صنعت ورق طرح سفال پرچین می باشد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خواندن 1835 دفعه
تیم بام تایل

گروه ساختمانی بام تایل با سابقه ای دیرین و درخشان در زمینه اجرا و طراحی سقفهای ویلایی و ارایه محصولات به روز و باکیفیت ، در حال حاضر به عنوان یک شرکت معتبر و پیشرو در زمینه توزیع و پخش این گونه محصولات در ایران به فعالیت می پردازد .

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

کانال سنگریزه المتاینستاگرام بام تاییل تلگرام بام تایل

درباره بام تایل

گروه تولیدی بام تایل با هدف تولید محصولاتی که منجر به صرفه جویی اقتصادی در رقابت با محصولات وارداتی میشود،تاسیس گردیده است .بام تایل با بهره گیری از تکنو لوژی پیشرفته و مرغوب تریت متریال،در حال توسعه محصولات خود است.هدف از تولیدات این محصولات توسعه و بهبود پوشش های سقفی در جهت افزایش ارزش املاک مشتریان است.

مشخصات تماس

کارخانه:شهرک صنعتی شمس آباد-بلوار نگارستان-خ دی-پ31

تلفن :02155449763

همراه : 09121717911

با مدیریت مجموعه تماس و کاملا رایگان مشاوره بگیرید

Website Traffic

آمار بازدید سایت

بالا